Szelki czy obróżki?

Każdy właściciel psów szczególnie tych małych zastanawia się co będzie dla nich najlepsze na spacery. Często stawiamy na smycze, jednak nie zawsze okazują się dobrym rozwiązaniem. Szukamy informacji na ten temat u znajomych i w internecie, ale jednak nie zawsze udaje nam się znaleźć odpowiedz ponieważ zdania są podzielone i w rezultacie dalej zostajemy w kropce. 

Najlepsze dla małych piesków

szelki dla małych psówCo zatem zrobić? wszystko zależy od tego jak duży to pies. wiadomo, że dla dużego psa najlepszym rozwiązaniem będzie smycz z kolczatką. Jak jednak zadbać o te mniejsze, żeby nie ciągały się na spacerach i nie zrobiły sobie krzywdy? Okazuje się, że szelki dla małych psów sprawują się najlepiej. O wiele łatwiej jest nauczyć malutkiego pieska wychodzić wtedy na spacery. Przede wszystkim lepiej się nas słucha, no a my mamy pewność, że nie zrobi sobie krzywdy. Nam też będzie o wiele łatwiej upilnować takiego pieska. Nie będziemy musieli się martwić, że wyślizgnie mam się z szelek co może się zdarzyć przy zastosowaniu dla maluszków obroży. Sama Dla swojego małego pupila zakupiłam ładne kolorowe szelki. Szczerze mówiąc oprócz tego,że pieska o wiele wygodniej się na nich prowadzi, daje to pewnego rodzaju swobodę, to i piesek się czuje bardzo komfortowo. Mimo, że na początku nie byłam przekonana teraz bym nie zamieniła tego na nic innego. Jak wiadomo, na tego rodzaju rzeczy zawsze jest duży popyt więc powstaje coraz więcej sklepów w których można zakupić takie rzeczy. Są to sklepy zarówno stacjonarne jak i internetowe. Więc nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiednich dla nas i naszego czworonoga. Natomiast trzeba bardzo uważać i bardzo dokładnie je wymierzyć żeby po pierwsze nie były za małe dla naszego pupila. Wtedy piesek nie chętnie będzie chciał w nich wychodzić bo będą go uciskały. Po drugie, żeby nie były za duże, bo wtedy zwierze ma możliwość wyślizgnięcia się z szelek i ucieczkę. Trzeba na to bardzo uważać, bo przecież komfort naszego pupila jest najważniejszy.

Także jeśli dalej nie wiecie co jest najlepsze na spacery dla waszego pieska myślę, że nie ma nad czym się zastanawiać. Uważam, że szelki dla małych piesków to o wiele lepsze i wygodniejsze wyjście. Najlepsze jest to, że szelki są bardzo łatwo dostępne, w różnych wzorach więc każdy znajdzie coś co przypadnie do gustu. Na spacerach sprawują się idealnie a co najważniejsze nie jest to nic skomplikowanego i bardzo łatwo je zdjąć i założyć naszemu czworonogowi. Dodatkowo nie będzie odczuwał dyskomfortu bo ich nie czuć.

Szelki czy obróżki?
Przewiń do góry