Poznaj magię mebli kolonialnych

Znudzeni szwedzkim designem z pod znaku wielkiego meblowego supermarketu, coraz częściej szukamy alternatywnych rozwiązań. Czegoś oryginalnego, dającego dyskretne uczucie luksusu. Takimi właśnie cechami charakteryzują się meble kolonialne. Cały czas mało znane w Polsce, a od wieków doceniane w krajach Europy zachodniej, zwłaszcza w Anglii.

Egzotyczne meble do każdego domu i biura

meble indyjskie warszawaWchodząc do indyjskiego domu można dostać oczopląsu. Kolorowe solidne meble urzekają do pierwszego spojrzenia. Obecnie takich mebli nie trzeba sprowadzać samodzielnie z Azji. Można je kupić w sklepie w Polsce. Każdy kto chce do wnętrza swojego domu dodać coś oryginalnego powinien poważnie rozpatrzyć zakupienie mebli indyjskich. Stanowią znakomite uwieńczenie każdej pracy związanej z projektowaniem wnętrz. Nie jest przypadkiem, że meble z tego kraju od setek lat zdobią salony najznakomitszych głów Wielkiej Brytanii do której, zaczęły być sprowadzane razem z przyprawami i atłasem. Jeśli chodzi o meble indyjskie warszawa posiada obecnie bardzo dużą ofertę. Są to stoliki z litego drewna mango, kufry, stoły, krzesła, szafy i szafeczki. Można zaopatrzyć się w szafki na wino z palisandru, panele ścienne, regały, czy biurka. Prawdziwym hitem są półki z litego drewna sandałowego. Wystrój swojego domu możemy uzupełnić o gazetnik, lub komodę pod telewizor. Meble indyjskie mają szeroką kolorystykę i wzornictwo. Poczynając od ciężkich ciemnych, symetrycznych do lekkich jasnych i bogato zdobionych. Tradycyjnie meblarstwo indyjskie nastawione jest na rynek wewnętrzny, więc nie są rzadkością zdobienia z motywami religijnymi. Mającymi przynosić szczęście wizerunkami bóstw i żywiołów. Zdarzają się złote okucia i mosiężne detale. Nie należy się tym zrażać, właściciele fabryk znając gusta Europejczyków wypuszczają też linie mebli, nazwijmy to konserwatywnych, bez zbędnego przepychu i bez motywów religijnych. Do głosu coraz częściej dochodzą młodzi projektanci którzy nie odrzucając tradycyjnego wzornictwa inspirują się nim, tworząc całkiem nowe projekty. Bywają to fascynujące wzory, zasługujące na miano dzieła sztuki.

Do tego trzeba pamiętać, że w Indiach praca ludzi jest dużo tańsza niż praca maszyn, dlatego mamy pewność że każdy mebel który kupimy jest zrobiony ręcznie. W odróżnieniu od produkcji Chińskiej, charakteryzuje się wysoką jakością i trwałością. Meble te nie należą do najtańszych, charakteryzują się jednak znakomitym współczynnikiem jakości do ceny. Wszystko to czyni je wartymi polecenia.

Poznaj magię mebli kolonialnych
Przewiń do góry