Get Book! - Sięgnij po książkę!

Warto czytać książki, ebooki oraz blogi, więc zapraszamy do lektury.

Dobre jedzenie w podróży

Dobre jedzenie w podróży

Bardzo lubię podróżować sobie po różnych miastach w Polsce i odkrywać je, zwiedzać, poznawać tamte otoczenie, kuchnie, kulturę. Sprawia mi to ogromną przyjemność, a przy okazji mam świetną okazje do nauki i pogłębiania swojej wiedzy o Polsce. Dla mnie to bardzo dużo, bo uwielbiam naszą historię, więc takie podróże, kiedy to mogę zobaczyć coś na własne oczy to wielka frajda. 

Fajne miejsce, aby dobrze zjeść

gdzie dobrze zjeść w BiałymstokuZazwyczaj na cele mojej podroży, zawsze wybierałam zachodnią, północną bądź południową Polskę. Bardzo lubię wracać w tamte rejony. Świetnie się bawię, ludzie tam są bardzo otwarci na turystów i chętnie im pomagają. Moimi ulubionymi miastami są chyba Wrocław oraz Poznań. Nigdzie tak dobrze się nie bawiłam, a już nie wspomnę, że te miasta są po prostu piękne. W całej swojej okazałości. Teraz postanowiłam, że już chyba czas najwyższy wyruszyć na wschód naszego pięknego kraju. Bardzo zaciekawiła mnie opcja wyjazdu do Białegostoku. Nigdy tam nie byłam, a naczytałam się bardzo ciekawych informacji o tym mieście i byłam bardzo ciekawa i chętna, aby je poznać. Musiałam jednak bardzo dobrze przygotować się na tą wycieczkę, bo jednak nikogo tam nie znam, nie mam na miejscu znajomej osoby, więc musiałam się dobrze zorganizować. Chciałam się też zorientować, gdzie dobrze zjeść w Białymstoku. Jedzenie stanowi dla mnie zawsze bardzo ważny punkt wycieczek i zawsze znajduje jakieś fajne miejsce. Teraz też tego chciałam. Zależało mi na jakimś luźnym miejscu, bo zawsze unikam jakiś eleganckich restauracji, bo one po prostu do mnie nie pasują. Chciałam znaleźć miejsce bardzo na luzie, ale z mega dobrą kuchnią, najlepiej taką, którą wcześniej nie jadłam. Nie musi być to nie wiem jaka kuchnia. Mogą być zwykłe burgery, ale przyrządzone w sposób, jaki wcześniej nie jadłam. Zawsze mnie zaskakuje taka kuchnia. Udało mi się znaleźć kilka bardzo ciekawych miejsc, aż sama byłam w szoku, jaka jest różnorodność tego wszystkiego. Każda jedna knajpa ma świetne opinie, komentarze. Generalnie są bardzo chwalone i polecane. Był to ciężki wybór, ale ostatecznie udało mi się wybrać coś ciekawego i mam nadzieje, że smacznego. 

Wycieczka do Białegostoku okazała się sukcesem. Miasto jest naprawdę piękne, pełno ciekawych zabytków, czy różnych perełek architektonicznych. Bardzo lubię oglądać takie rzeczy. Natomiast jedzenie, to prawdziwa poezja smaków. Dawno nie jadłam tak dobrym potraw, jak właśnie tam. Chętnie bym jeszcze raz tam pojechała, choćby właśnie dla tego jedzenia, bo jeszcze dużo knajp tam czeka na mnie.

Krzysztof Dąb

Comments are closed.