Dekoracyjna kolumna gipsowa

Razem z mężem mieliśmy ostatnio sporo okazji do świętowania przeróżnych wydarzeń. Jednakże, jedno było bardzo szczególne i wielkie dla nas obojga. Mianowicie, właśnie ukończyliśmy budowę naszego nowego, pięknego domku jednorodzinnego w cudownej okolicy. Była to cudowna nowina. Wprawdzie był on w stanie deweloperskim, ale jest to jednak bliżej niż dalej. Jedne krok bliżej do naszej niedługiej przeprowadzki na swoje, czego razem z dziećmi nie mogliśmy się już doczekać. Wiadomo jeszcze dużo roboty przez nami. Podłogi, ściany, urządzanie wnętrz, nowe meble i elementy dekoracyjne. Jako, że moje wykształcenie jest nieco bliskie projektowaniu wnętrz oraz krajobrazów, postanowiłam troszeczkę zaszeleść w swoim nowym domy z rożnymi planami i dekoracjami. Musiało być wyjątkowo i niebanalnie. Dom – mój własny musiała posiadać swój klimat. Zapraszam do przeczytanie o moich pomysłach na dekorację.

Kolumny zrobione z gipsu w roli głównej dekoracyjnej

kolumny gipsowe w warszawieZ racji tego, iż szukanie pomysłów i inspiracji zajęło mi dość długo, postanowiłam podzielić się z moimi czytelnikami notką w formie mini poradnika, opowiadając na co ja się w ostateczności zdecydowałam. Mam nadzieję, iż będzie to dla niektórych z państwa mała inspiracja – co niebanalnego, małym kosztem można wprowadzić do swojego wnętrza, tak aby wyglądało ona wyjątkowo i cieszyło oczy każdego gościa nasz odwiedzającego. Tak jak wspomniałam powyżej, długo szukałam inspiracji na coś ekstra, przeglądałam internet, portale wnętrzarskie, magazyny czy też liczne popularne teraz programy telewizyjne. Nic ciekawego, jednakże nie zainteresowało mnie na tyle, iż widziałabym, że to właśnie to czego szukam. Szczerze powiedziawszy miałam już zrezygnować z moich pomysłów o super dodatkach i zając się projektem mebli i tym podobnych, aż nagle w pewnym notabene programie ogrodniczym znalazłam super inspirację. Były nią kolumny w własnym domu. Takie przeniesienie się w czasie wprost do antycznej świątyni gdzieś pośrodku śródlądowej Grecji. Byłam pewna, iż jest to to czego szukałam od dawna i będzie potrzebować kolumn w liczbie na pewno mnogiej, do mojego dużego domu. Nie wiele myślą wpisałam w swoim laptopie hasło – kolumny gipsowe w warszawie. Warszawa, to oczywiście miasto, w którym budujemy nas dom. Znalazłam producenta, który oferował bardzo niskie ceny kolumn i zamówiłam ich aż piętnaście.

Do wyboru miałam oczywiście trzy style kolumn, były to kolumny w porządku: doryckim, jońskim oraz korynckie, były również kariatydy na specjalne zamówienie. Ja zdecydowała się na te korynckie. Gips, z którego zostały one wykonane był bardzo dobrej jakości. Kolumny flankują wejścia do strategicznych punków w naszym domu. Stanowią one perfekcyjną, niebanalną dekorację.

Dekoracyjna kolumna gipsowa
Przewiń do góry