Czy warto odwiedzić Międzyzdroje?

Wybierając się na wakacje z dziećmi z całą pewnością będziemy poszukiwać noclegów jak najbliżej morza. Wszystko dlatego, że dzieci z reguły nie lubią długich spacerów. Ogromna ilość miejscowości posiada noclegi blisko morza, jednak ich cena zazwyczaj jest dość wysoka. Nie bez powodu mówi się, że na wakacje nad polskim morzem wydajemy często tyle samo, albo nawet więcej niż na wakacje zagraniczne.

Międzyzdroje – co nam oferują?

międzyzdroje noclegi blisko morzaMiędzyzdroje położone są na wyspie Wolin. Miejscowość ta znana jest przede wszystkim z plaży nudystów, która położona jest kilka kilometrów od mola. Molo w Międzyzdrojach również jest ciekawą atrakcją, która przyciąga wielu turystów. Molo w Międzyzdrojach ma aż 365 km długości, a więc nie należy do najmniejszych. Tak naprawdę jest ono również przystanią morską, z której wybierzemy się w rejs np. do Świnoujścia i niemieckich portów Uznamu. Przez Międzyzdroje przechodzą również szlaki turystyczne, z którymi warto zapoznać się zanim zdecydujemy się na tę konkretną miejscowość. Jeśli chodzi o Międzyzdroje noclegi blisko morza również są możliwe. Oczywiście jeśli wybieramy się w te rejony, to powinniśmy zarezerwować nasz nocleg dużo wcześniej. W innym wypadku może okazać się, że nie będziemy mieli gdzie się podziać, co może być bardzo uciążliwe – zwłaszcza, gdy podróżujemy z dziećmi, które się niecierpliwią. Decydując się na nocleg w Międzyzdrojach mamy do wyboru zarówno pokoje gościnne, jak i domki letniskowe, których niestety jest niewiele. Wszystko dlatego, że Międzyzdroje są raczej niewielką miejscowością. Jeśli na wakacje wybieramy się z rówieśnikami i chcemy poznać nadmorskie, imprezowe życie, to powinniśmy raczej zdecydować się na większe miejscowości. Międzyzdroje mogą być świetnym pomysłem dla osób, które chcą skorzystać z plaży naturystów. Jednak warto na początku upewnić się, czy wiemy gdzie dokładnie się znajduje. Wybierając się nad polskie morze warto zagwarantować sobie atrakcje nawet wtedy, gdy pogoda nie będzie dopisywała. Musimy pamiętać, że pogoda nad morzem może zmieniać się prawie tak szybko jak w górach, a więc warto mieć jakąś alternatywę.

Jeśli wybieramy się nad morze, warto na wstępie ustalić sobie plan wycieczki. Może zdarzyć się, że pogoda nie będzie nas rozpieszczała. W takim wypadku możemy np. wybrać się na wycieczkę do pobliskich miejscowości, które mają nam coś do zaoferowania. To dlatego planując urlop nad Bałtykiem, powinniśmy znaleźć nocleg blisko większej miejscowości, w której zawsze znajdziemy atrakcje – nawet wtedy, gdy będzie padał deszcz.

Czy warto odwiedzić Międzyzdroje?
Przewiń do góry