Aplikacje podsłuchowe do telefonów komórkowych

Komunikacja za pomocą sieci komórkowych w ostatnich latach stała się na tyle rozpowszechniona, iż niemal każdy używał telefonu do kontaktowania się z innymi osobami. Rozwój technologii pozwolił jednak nie tylko na łatwiejszą komunikację, ale również o wiele łatwiejsze monitorowanie połączeń telefonicznych przez prywatnych detektywów, jeśli zaszła taka potrzeba podczas prowadzenia postępowania w sprawie. Podsłuchy używane były oczywiście od wielu lat, aczkolwiek obecnie były nie tylko skuteczniejsze, ale również bardziej niewykrywalne.

Nowoczesne programy podsłuchowe do telefonów komórkowych

podsłuchy do telefonówPodczas gdy pierwsze podsłuchy do przenośnych urządzeń komórkowych były fizycznymi urządzeniami, które należało zamontować w monitorowanym telefonie, dość łatwymi do wykrycia i usunięcia, obecnie niemal całkowicie ustąpiły elektronicznym programom monitorującym połączenia w sieci komórkowej. Nowoczesne podsłuchy do telefonów są bowiem projektowane tak, by działać w systemie operacyjnym monitorowanego telefonu niezauważenie, często nie pojawiając się nawet na liście działających aplikacji. Program podsłuchowy, w najbardziej popularnej odmianie, pozwala na przekazanie rozmowy do dowolnego komputera przenośnego lub osobistego, znajdującego się w zasięgu działania sieci wifi monitorowanego urządzenia. Dzięki temu, możliwe jest odsłuchiwanie a także zapisywanie każdej przeprowadzanej rozmowy, w celu późniejszego wykorzystania jej w trakcie prowadzenia sprawy lub też do jej zakończenia. Drugim często używanym rodzajem programu podsłuchowego jest aplikacja samoczynnie nagrywająca rozmowy i wysyłająca nagrania do wyznaczonej skrzynki mailowej lub bezpośrednio do pamięci komputera sterującego programem. Drugi rodzaj aplikacji zabiera jednak dużo miejsca w pamięci telefonu i jest dzięki temu łatwiejszy do odnalezienia i usunięcia, więc bywa rzadziej stosowany niż pierwsza odmiana. Programy monitorujące połączenia telefoniczne są zwykle dostępne w sklepach detektywistycznych na takiej samej zasadzie jak wyposażenie zastrzeżone, więc ich zakup jest niemożliwy bez posiadania licencji prywatnego detektywa lub koncesji agencji bezpieczeństwa.

Programy te są dopasowywane do każdego używanego systemu operacyjnego, jaki obecnie wykorzystuje się w telefonach komórkowych, dlatego wybór odpowiedniego programu bywa często ważny dla powodzenia przeprowadzanego monitorowania połączeń. Założenie takiego podsłuchu wymaga również współpracy z operatorem sieci komórkowej, gdyż jest to metoda najprostsza, nie wymagająca fizycznej instalacji programu na urządzeniu.

Aplikacje podsłuchowe do telefonów komórkowych
Przewiń do góry